ДИАБЕТИЧНА НЕЙРОПАТІЯ

ВІД ГОЛОВИ ДО КІНЧИКІВ ПАЛЬЦІВ

Б. Н. Маньковський

Наука не повинна бути нудною

Про книгу

У цій роботі ми маємо на меті привернути увагу до ускладнення цукрового діабету, яке є найбільш раннім, найбільш поширеним, найбільш різноманітним і веде до розвитку серйозних, часто загрозливих для життя станів. Водночас це ускладнення є, на жаль, найбільш недооціненим і лікарями, і пацієнтами, що стає завадою для його своєчасної діагностики та лікування. Ідеться про ураження нервової системи, або діабетичну нейропатію.

Ми доклали зусиль, щоб узагальнити й підсумувати результати власних досліджень і дані сучасної літератури стосовно епідеміології, факторів ризику, клінічних проявів, методів профілактики та медикаментозної корекції. На підставі наявних наукових даних ми також спробували проаналізувати важливість індивідуалізованих терапевтичних підходів з урахуванням тих чи інших проявів ураження нервової системи у пацієнтів з цукровим діабетом.

У цій роботі викладено погляди ендокринолога-діабетолога, які, певна річ, не конче збігатимуться з думками неврологів, психіатрів та інших колег щодо розглянутих питань. Ми сподіваємося, що спільна робота лікарів різних спеціальностей дасть змогу вдосконалити методи діагностики та лікування пацієнтів з цукровим діабетом, у яких є ознаки ураження різних відділів нервової системи.

Про автора

Маньковський Борис Микитович – член-кореспондент Національної академії медичних наук України, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри діабетології Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика. Працював у провідних університетах світу – Північно-Західному університеті (Чикаго, США), Університеті Майямі (США), Національному Інституті цукрового діабету (Дюссельдорф, Німеччина). Голова правління Української діабетологічної асоціації.

Є членом Президії робочої групи з вивчення діабетичної нейропатії Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету. Є головним редактором журналу «Діабет Ожиріння Метаболічний синдром», членом редакційних колегій журналів «Journal of Diabetes Science and Technology» (США), «International Journal of Biomedicine» (США), «Проблеми ендокриної патології», «Міжнародний ендокринологічний журнал». Рецензент статей у провідних міжнародних журналах – Diabetes Care, Diabetes, Journal of Diabetes Science and Technology та вітчизняних наукових видань.

Б. М. Маньковський є автором понад 700 наукових публікацій, у тому числі більше 200 опубліковані в міжнародних виданнях, 10 монографій, з яких 2 опубліковані за кордоном (Канада, США). Наукові інтереси Б. М. Маньковського пов'язані з вивченням механізмів розвитку і розробкою методів лікування ускладнень цукрового діабету, таких як діабетична нейропатія, гострі і хронічні порушення церебрального кровообігу.

ВИ ДІЗНАЄТЕСЬ

Проблема цукрового діабету визначається не тільки і не стільки великою кількістю пацієнтів у всіх країнах світу. Це захворювання небезпечно не тільки тим, що призводить до погіршення якості життя людей, необхідності постійного прийому таблетованих або ін'єкційних цукрознижувальних засобів, контролю рівня глюкози крові і до інших обмежень і незручностей, а, перш за все, ризику розвитку ускладнень, мішенню яких стають практично всі органи і системи людського організму. Ми сподіваємося, що спільна робота лікарів різних спеціальностей дозволить удосконалити методи діагностики та лікування хворих з цукровим діабетом, у яких є ознаки ураження різних відділів.

ДЛЯ КОГО КНИГА

Книга «Діабетична нейропатія» містить найдостовірніші та сучасні відомості, відповідні авторитетним рекомендаціям зарубіжних і вітчизняних медичних асоціацій та перевірені багаторічним досвідом автора.

Книга «Діабетична нейропатія» адресована лікарям-фахівцям, які займаються діагностикою та лікуванням пацієнтів з цукровим діабетом 1 і 2 типу; призначена також для професійного навчання та підвищення кваліфікації практикуючих лікарів.

У виданні детально розглянуті найактуальніші питання та сучасні дані щодо діагностики, профілактики та лікування діабетичної нейропатії.

ФРАГМЕНТ

ЦИТАТИ

ХАРАКТЕРИСТИКИ

ISBN українське видання................. 978-617-95107-1-7
ISBN російське видання.................... 978-617-95107-0-0
Автори......................................................... Маньковський Б. М.
Обкладинка.............................................. Тверда
Кількість сторінок.................................. 400+
Ширина........................................................ 167
Висота........................................................... 234
Рік видання................................................ 2021
Мова............................................................... Укр., рос.
Видавництво............................................. Віра Проджект
Жанр.............................................................. Медицина

Зв'яжіться з нами

Координатор проектів УДА:
Людмила Брязкало
тел.: (050) 252-95-69
[email protected]
м. Київ вул. Є. Коновальця, 32-А